null Lesnická naučná stezka Klobouček

Naučná stezka

Lesnická naučná stezka Klobouček

  • Délka: 7 km
  • Typ: pěší
  • Obtížnost: těžká
Zastavení na naučné stezce Klobouček.

Sedm set a pět metrů vysoký vrch Klobouček na středočeské straně středních Brd nevybraly Vojenské lesy a statky pro lesnickou naučnou stezku náhodou. Její trasa totiž vede mimořádně cennými lesními porosty.
Lokalita pod Kloboučkem je tvořena lesy s relativně přirozenou dřevinnou skladbou - lesy, které jsou věkově i prostorově rozmanité. 
Stezka začíná i končí u záchytného parkoviště pro návštěvníky v Obecnici. Zdolání stezky vycházkovým tempem se zastávkami trvá asi 2,5 hodiny. Pro rodiny s malými dětmi či pro fyzicky méně zdatné návštěvníky však stezka nabízí malou variantu zkratkou mezi zastavením č. 4 a 8. Ta měří jen 4,5 kilometru.

Zastavení nabízejí základní informace o Brdech, státním podniku, který zde hospodaří již od první republiky, vše o dřevinné skladbě zdejšího lesa, stejně jako i o květeně. Další panely přináší podrobné informace o zvěři či myslivosti. Samostatná kapitola je pak věnována zadržování vody v krajině a tedy Brdům jako strategické zásobárně vody pro široké okolí.

Při svých cestách prosíme, buďte k přírodě ohleduplní. Postačí k tomu jen pár zásad. Více o tom, jak se chovat v přírodě se můžete dozvědět z krátkých videí o rodině Veverkových.

Další výlety:

www.snamidoprirody.cz

Galerie

Naučná tabule na stezce.